۰۸شهریور
۱۳۹۵
0
new-festival

گزارش کامل از چهارمین جشنواره کودکان هوشمند

C:\Users\Naderloo\Desktop\photo_2016-08-28_15-52-07.jpg چهارمین جشنواره ملی کودکان هوشمند، روز جمعه ۵ شهریور ماه، در سالن اجتماعات سازمان حج و زیارت در تهران برگزار شد.

در این جشنواره ۲۹۲ فراگیر نخبه و برگزیده از سراسر ایران اسلامی، در دو رده سنی ۵ تا ۷ سال و ۸ تا ۱۲ در ۶ سطح به رقابت پرداختند.

مسابقه کتبی از ساعت ۸:۳۰ تا ۸:۳۷ به مدت ۷ دقیقه، مطابق استانداردهای بین المللی برگزار شد. پس از آن فراگیران طی مراسم و تشریفات خاصی وارد سالن اصلی جشنواره شدند و در کنار خانواده هایشان جای گرفتند.

C:\Users\Naderloo\Desktop\New folder (2)\1.jpg C:\Users\Naderloo\Desktop\New folder (2)\2.jpg

سرود ملی و تلاوت آیاتی چند از کلام وحی الهی با صدای قاری بین المللی استاد مسعود گرجی، آغازگر جشنواره چهارم بودند.

حضور خانواده های معزز شهدای مدافع حرم شهیدان اسماعیلی و فرامرزی، هم چنین خانواده مکرم شهید هسته ای دکتر علیمحمدی، زینت بخش این محفل صمیمی و بزرگ بود.

C:\Users\Naderloo\Desktop\New folder (2)\3.jpg

دکتر کردی رییس مرکز آموزش سازمان فر هنگی و هنری شهرداری تهران ، آقای محمدی دبیر شورایاری محله تهران ویلا ، آقای شهریور مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران از میهمانان ویژه این مراسم بودند.

C:\Users\Naderloo\Desktop\New folder (2)\4.jpg اجرای احسان کرمی ، مجری توانمند رسانه ملی، شور و شوق خاصی به سالن بخشیده بود.

C:\Users\Naderloo\Desktop\New folder (2)\5.jpg صلوات خاصه ی حضرت امام رضا (ع) و سخنرانی آقای مخبریان، ریاست محترم موسسه کودکان هوشمند، ادامه ی برنامه های آغازین جشنواره چهارم بودند.

C:\Users\Naderloo\Desktop\New folder (2)\6.jpg در ادامه گروه سرود نسیم قدر به اجرای قطعاتی بر روی صحنه پرداختند که قطعه پایانی اجرای آن ها (قطعه مدافع حرم) پیش درآمدی بود بر دعوت از خانواده های معظم شهدای مدافع حرم به روی سن و تقدیر از همسران و فرزندان این دو شهید بزرگوار. که پخش کلیپی از این دو شهید گرانقدر که توسط تیم اجرایی جشنواره تدارک دیده شده بود، احساسات حضار را برانگیخت.

C:\Users\Naderloo\Desktop\New folder (2)\7.jpg در ادامه از همسر شهید گرانقدر علیمحمدی هم دعوت به عمل آمد که ضمن تقدیر رییس موسسه از وی، ایشان سخنانی چند برای حاضرین بیان داشتند.

سخنرانی دکتر کردی قسمت بعدی برنامه بود.

C:\Users\Naderloo\Desktop\New folder (2)\8.jpg اجرای مسابقه های پرهیجان توسط مجری برای پسرها و دخترها، هیجان سالن جشنواره را دو چندان کرد.

C:\Users\Naderloo\Desktop\New folder (2)\9.jpg گروه سرود موسسه، متشکل از کودکان ۳ تا ۱۲ سال و با پوشش اقوام ایرانی و در میان تشویق حاضرین به روی سن آمدند و به اجرای برنامه پرداختند

C:\Users\Naderloo\Desktop\New folder (2)\10.jpg و اما هیجان انگیزترین بخش جشنواره ی چهارم، بدون شک مسابقه ی دیداری بود که ۱۹۷ فراگیر در چند بخش مقدماتی به رقابت پرداختند تا در نهایت دو نفر در هر بخش (دختران و پسران) به فینال راه پیدا کردند. این بخش با اجرای وحید رونقی (مجری و گوینده رسانه ملی) و آقای مخبریان (رییس موسسه) انجام شد.

C:\Users\Naderloo\Desktop\New folder (2)\11.jpg

فینالیست های بخش پسران کیان حیدری و متین نادریان هر دو از تهران بودند که کیان حیدری با دقت و سرعت عمل بالا توانست عنوان قهرمان قهرمانان را به خود اختصاص دهد. و در بخش دختران پانته آ عزتی و ستایش یاوری هر دو از ساوه به فینال راه یافتند. این ماراتن جذاب و پرشور در چند راند با هیجان بسیار بالا برگزار شد که هر دو نفر پا به پای هم پیش رفتند ولی این ماراتن گویا پایانی نداشت، تا در نهایت آقای مخبریان رییس موسسه، تصمیم گرفتند برای اولین بار، هر دو را برنده اعلام کنند و هر دو عنوان قهرمان قهرمانان را کسب نمایند. تشویق های ممتد و شور و شوق بسیار زیاد حضار پایان بخش این قسمت برنامه بود.

در ادامه مجری به روی صحنه آمد و نفرات برتر مسابقه کتبی و جوایز آن ها را به این شرح اعلام نمود:

رده سنی ۵ تا ۷ سال

سطح اول
نفر اول: امیرمحمد قنبری – مربی:راضیه عباس زاده (مازندران)

نفر دوم: امیرمحمد طهانی منش – مربی: فاطمه اکبری (تهران- منطقه ۱۰)

نفر سوم: فاطمه مرادی – مربی: سیما سیفی (البرز)

رده سنی ۵ تا ۷ سال

سطح دوم

نفر اول: متین نادریان – مربی: لیلا کاشفی (تهران – منطقه ۵)

نفر دوم: نیایش فرح بخش – مربی: الهام گازرانی (البرز)

نفر سوم: بهار امجدیان – مربی: لیلا کاشفی (تهران – منطقه ۵)

رده سنی ۵ تا ۷ سال

سطح سوم

نفر اول: امیرمحمد مشایخ – مربی: سکینه میرزایی ( تهران – منطقه ۲۱)

نفر دوم: آران جواهری – مربی: فاطمه صمیمی (کرمانشاه)

نفر سوم: مهبد اسفندیاری – مربی- فاطمه محمدی ( تهران – منطقه ۲)

رده سنی ۸ تا ۱۲ سال

سطح اول

نفر اول: رامتین چراغی نیا – مربی: ریحانه محمدی معبود (همدان)

نفر دوم: دنیز فاقدی باباکندی رود – مربی: رویا مسعودی (کرمان)

نفر سوم: تینا تیموری – مربی: حمیده علیمحمدی (البرز)

رده سنی ۸ تا ۱۲ سال

سطح دوم

نفر اول: امیرمهدی کشفی – مربی: لیلا میرزایی (تهران – منطقه ۲۱)

نفر دوم: امیرمحمد کشفی – مربی: لیلا میرزایی (تهران – منطقه ۲۱)

نفر سوم: نادیا یعقوبی زاده – مربی: لیلا کاشفی ( تهران – منطقه ۵)

رده سنی ۸ تا ۱۲ سال

سطح سوم

نفر اول: یاسمن آستانی – مربی: بتول فتحی (کرمانشاه)

نفر دوم: کارن احسان زاده – مربی: سمیه آلادگران ( تهران – منطقه ۹)

نفر سوم: کمیل شریف – مربی: عاطفه فدایی مولودی (ساوه)

در قسمت بعدی از آقای سعید ایرانمنش (نماینده کرمان) به عنوان نماینده برتر تقدیر شد.

C:\Users\Naderloo\Desktop\New folder (2)\12.jpg C:\Users\Naderloo\Desktop\New folder (2)\13.jpg در قسمت پایانی برنامه تمامی فراگیران (که نفرات برتر استان ها و مناطق خود بودند) به نوبت به روی صحنه آمدند و مدال و لوح تقدیر دریافت کردند.

پذیرایی و نهار حسن ختام برنامه های چهارمین جشنواره ملی کودکان هوشمند بود.

برای دریافت این خبر بصورت فابل PDF روی لینک زیر کلیک کنید:

چهارمین جشنواره ملی کودکان هوشمند (135)

بدون نظر

پاسخ دادن